Zjednoczone Emiraty Arabskie przekażą prawie 5 miliardów dolarów na rozwój Egiptu

GGGI5-715x500

Sekretarz Stanu ZEA, Sułtan Ahmed Al-Jaber. ZDJ: masdarcity.ae

Sekretarz Stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich Sułtan Ahmed Al-Jaber ogłosił, że została zawarta umowa z rządem egipskim, dotycząca realizacji szeregu projektów rozwojowych i edukacyjnych na terenie całego Egiptu.

Projekty będą realizowane z sumy 4,9 miliardów dolarów przekazanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w ramach pakietu pomocy dla Egiptu.

Al-Jaber podaje, że projekt obejmie budowę 100 szkół w całym kraju, co ma zapewnić 23 000 miejsc pracy w dziedzinie edukacji i budownictwa. Ponadto z tej sumy ma zostać postawionych 500 000 mieszkań, doprowadzona kanalizacja do 151 wiosek w ciągu jednego roku, a także wzniesionych 25 silosów na pszenicę. Ma to zwiększyć możliwości magazynowe Egiptu, a w dalszej kolejności zmniejszyć konieczność importu zboża.
Al-Jaber dodaje, że projekty będą nadzorowane przez Egipską Armię, która ma gwarantować możliwość zrealizowania planu w wyznaczonym czasie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie rozpoczęły pomoc dla Egiptu po odsunięciu od władzy bractwa muzułmańskiego i obaleniu M. Morsiego w w lipcu zeszłego roku. Razem z Arabią Saudyjską i Kuwejtem przekazała w sumie 12 miliardów dolarów na rzecz Egiptu, któremu jak twierdzi Al-Jaber powinny pomagać wszystkie kraje arabskie.

MK – na podstawie Al-Tahrir News Network
więcej informacji: http://www.tnnegypt.com/