Warsztaty perfumerii starożytnego Egiptu w Berlinie

Naczynia kosmetyczne używane w starożytnym Egipcie. źródło: www.smell-lab.org

Naczynia kosmetyczne używane w starożytnym Egipcie. źródło: www.smell-lab.org

Wakacje to okres sprzyjający krótkim weekendowym wypadom w ciekawe i interesujące miejsca. To również okazja do wzięcia udziału w ciekawych projektach organizowanych przez lokalną społeczność.

15 lipca w Berlinie, odbędą się „Warsztaty perfumerii starożytnego Egiptu”.  Organizatorami są Klara Ravat – artystka, założycielka SmellLab, projektu społecznościowego który koncentruje się na badaniu zmysłu węchu oraz Dora Goldsmith – doktorantka Freie Universität w Berlinie oraz członek Fundacji ELES, która wspiera młodych utalentowanych naukowców. Tematem pracy doktorskiej jest „Archeologia zapachu w starożytnym Egipcie. Kulturowe studium antropologiczne oparte na źródłach pisanych”.

„Podczas warsztatów krok po kroku będziemy postępować według starożytnej egipskiej receptury, aby stworzyć trwałe perfumy” – wyjaśnia Ravat. „Otrzymasz kopię oryginalnego tekstu hieroglificznego wraz z tłumaczeniem i objaśnieniami, a także wszystkie wymagane materiały. Oprócz tradycyjnych, trwałych perfum stworzymy także nowoczesną, płynną wersję zapachu. Warsztaty potrwają trzy godziny. Pod koniec imprezy wrócisz do domu z dwiema butelkami. Jeden z nich będzie zawierał trwałe perfumy oparte na starożytnej egipskiej recepturze, a drugi na współczesnym, płynnym odpowiedniku. Dołącz do nas, aby stworzyć fragment pachnącej historii, którą możesz zabrać ze sobą do domu! – przekonują organizatorki.

Jeśli przy okazji będziecie w tym czasie w Berlinie to serdecznie polecamy.

>> więcej informacji

GBP